פתיחת שקית – אפריל 2022

"דרבן פויזן" הוא זן ותיק שיצא לי לעשן לראשונה בשנות ה-80 באמסטרדם.

האגדה מספרת שבשנות ה-70, אד רוזנטל, העורך האגדי של מגזין היי-טיימ'ס סייר בדרום אפריקה במסגרת חיפושיו אחר זני קנאביס חדשים. כשהוא הגיע לאיזור דרבן, הוא שמע על זן מקומי אשר זמן הפריחה שלו קצר במיוחד ונמשך 60 יום בלבד.

רוזנטל חיפש, מצא, טעם ואהב את ההשפעה העוצמתית של הזן. הוא רכש זרעים, הביא אותם לאמסטרדם ויחד עם ידידו המומחה הבוטאני מל פרנק פיתח את האב טיפוס של זן ה"דרבן פויזן".

אם מישהו היה אומר לי בזמנו, כשטעמתי את הזן לראשונה באמסטרדם, שארבעים שנה מאוחר יותר אפגוש את הדרבן פויזן שוב, בארץ ישראל בה אוכל לרכוש אותו באופן חוקי לחלוטין בבית מרקחת, הייתי בטוח שהדובר הפריז בטבליות הל.ס.ד שנטל. אבל הנה, אני אוחז בידי בשקית של "דרבן פויזן", גידול אינדור של אוריג’ינל סטאש ביבוא של חברת BOL.

פתחתי את השקית, קרבתי אותה לאפי ושאפתי עמוקות – התוצאה הייתה חיוך רחב של הנאה משום שהריח של ה"דרבן פויזן" מזכיר את הריח של ה"מרמלדה", "אולטרה סאור", "אוסקר" ועוד. זה ריח שאי אפשר להישאר אדישים אליו – או שאוהבים, או שלא. אני, במקרה, מאד אוהב את הריח!

הטרימינג טוב, אין עלים מיותרים. הפרחים עצמם יפים, עתירי טריכומות, רוב הפרחים שוקלים יותר מחצי גרם כ"א. העישון עובר חלק ונעים, לא משעל.

מדובר בזן שהוא סטיבה נטו. טעמתי אותו אתמול בשעות הערב המוקדמות. נותרתי ער מול המחשב הרבה אחרי שזוגתי (שלא עישנה) נרדמה. זהו ללא ספק זן בעל השפעה מעוררת ומחזקת יצירתיות אולם מבחינה פיזית השפעתו מרגיעה, מעלימה את כאבים ומשרה נינוחות.

למטופלים חדשים – מומלץ להתנסות בזהירות, לקחת 2 שאיפות ולהמתין מספר דקות בטרם שוקלים את השאיפה השלישית.

לדעתי הצנועה, כל מי שאוהב סטיבות אולד-סקול חייב לנסות לפחות שקית אחת של ה"דרבן פויזן".